Péče o kabelky

Kabelky BAGIRA jsou vyráběné s láskou a péčí a doporučuji k nim stejné zacházení. Nejsou to totiž obyčejné kabelky, ale krásné designové kousky, které si zaslouží Vaši péči. Odměnou Vám bude jejich delší doba životnosti a obdivné pohledy a pochvaly Vašeho okolí.

Péče o plsť

Plsť je velmi specifický materiál, proto ji vždy před samotnou výrobou impregnuji a ošetřuji přípravkem proti žmolkům. Jednou ze základních vlastností plsti je její "plstění", kdy se na kabelce jejím nošením a třením o různé látky oděvů, vytvoří časem žmolky - prosím nebojte se toho, je to normální věc pro plsť typická a žmolků se krásně zbavíte pomocí odžmolkovače. Plstění je vlastnost, nikoliv vada. S některmi kabáty se snese plsť výborně, s jinými o poznání hůře. Proto doporučuji toto vysledovat a podle toho se zařídit. Během užívání můžete kabelku po odžmolkování rovněž naimpregnovat, aby byl efekt trvalejší.

Pozor musí člověk dávat také na předměty s ostrými hranami, které vkládá do kabelky, a které by mohly třením o plsť narušit její strukturu.

Při mírném zašpinění kabelky doporučuji postupovat tzv. suchým čištěním - použijte prací prostředek určený na vlnu obsahující lanolin. Rozřeďte jej v malém množství vody o teplotě zhruba 30°C, dokud se nevytvoří pěna. Poté za pomoci houbičky jemně potírejte zašpiněný povrch. Při silnějším znečištění se svěřte do rukou odborníka.

Péče o kůži

Na údržbu kůže doporučuji používat kvalitní přípravky na kůži. Já sama při výrobě kabelek kůži ošetřuji kvalitním voskem, aby kůže krásně zvláčněla a rovněž kůži lakuji speciálním přípravkem, aby byla voděodolná a její barva vydržela co nejdéle. Při znečištění kůži otřete vlhkým hadříkem a následně očištěný povrch ošetřete voskem. Každá kůže časem zkrásní - používám změní mírně svůj odstín a také trochu změkne/zvláční, což vede k tomu, že si ji víc a víc zamilujete. Drobné kožené prvky časem rovněž také zvláční a jsou tudíž náchylnější k ohybům, proto je potřeba dávat si pozor, aby je člověk zbytečně nemačkal.